Date Opponent Time/Result Links
Thu., Jan. 10 Mount Olive * L, 3-0 Final
Fri., Jan. 11 Rust W, 3-0 Final
Sat., Jan. 12 Belmont Abbey * L, 3-2 Final
  Quincy L, 3-2 Final
Sat., Jan. 19 Pfeiffer * L, 3-1 Final
Wed., Jan. 23 Lees-McRae * W, 3-2 Final
Fri., Jan. 25 at Erskine * W, 3-0 Final
Sat., Jan. 26 at Limestone * L, 3-0 Final
Fri., Feb. 01 Coker * W, 3-1 Final
Fri., Feb. 08 at Emmanuel (Ga.) W, 3-0 Final
  Emmanuel College Tournament (Franklin Springs, Ga.)
  vs. Warner L, 3-0 Final
  Emmanuel College Tournament (Franklin Springs, Ga.)
Sat., Feb. 09 vs. Rust W, 3-1 Final
  Emmanuel College Tournament (Franklin Springs, Ga.)
Tue., Feb. 12 at Belmont Abbey * L, 3-0 Final
Wed., Feb. 13 Limestone * L, 3-0 Final
Fri., Feb. 22 Emmanuel (Ga.) W, 3-1 Final
Sat., Feb. 23 Erskine * L, 3-1 Final
  (Kline Gym)
  Barton * W, 3-1 Final
  (Kline Gym)
Tue., Feb. 26 at Pfeiffer * L, 3-1 Final
Fri., Mar. 01 vs. Lindenwood (Mo.) L, 3-0 Final
  Lindenwood Classic Tournament (St. Charles, Mo.)
Sat., Mar. 02 vs. Carthage L, 3-0 Final
  Lindenwood Classic Tournament (St. Charles, Mo.)
  vs. Quincy L, 3-0 Final
  Lindenwood Classic Tournament (St. Charles, Mo.)
Tue., Mar. 12 Cairn W, 3-1 Final
Thu., Mar. 14 at NJIT L, 3-0 Final
Sat., Mar. 16 Ball St. L, 3-0 Final
Fri., Mar. 22 at Mount Olive * L, 3-0 Final
Sat., Mar. 23 at Barton * L, 3-2 Final
Fri., Mar. 29 at Coker * W, 3-2 Final
Tue., Apr. 02 at Lees-McRae * L, 3-0 Final
Fri., Jan. 17 Limestone * L, 3-1 Final
  King University Invitational - Bristol, Tenn.
  Coker W, 3-1 Final
  King University Invitational - Bristol, Tenn.
Sat., Jan. 18 Belmont Abbey * W, 3-2 Final
  King University Invitational - Bristol, Tenn.
  Quincy L, 3-1 Final
  King University Invitational - Bristol, Tenn.
Fri., Jan. 24 Saint Francis (Pa.) L, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Feb. 01 Marymount (Va.) W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
  Emmanuel (Ga.) W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Feb. 07 at Barton * W, 3-2 Final
  Wilson, N.C.
Sat., Feb. 08 at Mount Olive * L, 3-1 Final
Sat., Feb. 15 at Belmont Abbey * W, 3-0 Final
  Belmont, N.C.
Tue., Feb. 18 at Lees-McRae * L, 3-0 Final
Fri., Feb. 21 at Emmanuel (Ga.) L, 3-0 Final
  Emmanuel College Tournament - Franklin Springs, Ga.
  vs. Warner L, 3-1 Final
  Emmanuel College Tournament - Franklin Springs, Ga.
Sat., Feb. 22 vs. Siena Heights W, 3-0 Final
  Emmanuel College Tournament - Franklin Springs, Ga.
Wed., Feb. 26 at Pfeiffer * L, 3-1 Final
  Misenheimer, N.C.
Thu., Feb. 27 at Limestone * L, 3-0 Final
  Gaffney, S.C.
Fri., Feb. 28 at Erskine * L, 3-0 Final
  Due West, S.C.
Fri., Mar. 07 at #15 IPFW L, 3-0 Final
  Fort Wayne, Ind.
Sat., Mar. 08 at #13 Ball St. L, 3-0 Final
  Muncie, Ind.
Fri., Mar. 14 at McKendree W, 3-0 Final
  McKendree Tournament - Lebanon, Ill.
Sat., Mar. 15 vs. Quincy L, 3-1 Final
  McKendree Tournament - Lebanon, Ill.
  vs. Lindenwood (Mo.) L, 3-1 Final
  McKendree Tournament - Lebanon, Ill.
Wed., Mar. 19 Pfeiffer * L, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Mar. 21 Barton * L, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Mar. 22 Mount Olive * L, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Wed., Mar. 26 Lees-McRae * W, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Apr. 04 Erskine * L, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Jan. 16 Charleston (W.Va.) W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Jan. 17 Quincy L, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Jan. 23 Belmont Abbey * W, 3-2 Final
  Bristol, Tenn.
Tue., Jan. 27 at Limestone * L, 3-2 Final
  Gaffney, S.C.
Fri., Jan. 30 at Emmanuel (Ga.) * W, 3-1 Final
  Franklin Springs, Ga.
Fri., Feb. 06 Barton * W, 3-2 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Feb. 07 Mount Olive * W, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Tue., Feb. 10 Lees-McRae * W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Feb. 14 at Quincy L, 3-1 Final
  Quincy, Ill.
Sun., Feb. 15 at McKendree L, 3-0 Final
  Lebanon, Ill.
Sat., Feb. 28 Limestone * W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Wed., Mar. 04 Pfeiffer * L, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Mar. 06 Alderson Broaddus L, 3-2 Final
  Bristol, Tenn.
Wed., Mar. 11 at Coker W, 3-2 Final
  Hartsville, S.C.
Thu., Mar. 12 at Erskine * L, 3-2 Final
  Due West, S.C.
Sat., Mar. 14 at Marymount (Va.) W, 3-0 Final
  Arlington, Va.
  vs. Bluefield College W, 3-0 Final
  Arlington, Va.
Wed., Mar. 18 North Greenville * W, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Mar. 20 at Barton * L, 3-2 Final
  Wilson, N.C.
Sat., Mar. 21 at Mount Olive * W, 3-1 Final
  Mount Olive, N.C.
Tue., Mar. 24 at Pfeiffer * L, 3-2 Final
  Misenheimer, N.C.
Thu., Mar. 26 Erskine * L, 3-2 Final
  Bristol, Tenn.
Fri., Mar. 27 Emmanuel (Ga.) * W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Tue., Mar. 31 at Belmont Abbey * L, 3-0 Final
  Belmont, N.C.
Wed., Apr. 01 at Lees-McRae * W, 3-0 Final
  Banner Elk, N.C.
Mon., Apr. 06 at North Greenville * L, 3-1 Final
  Tigerville, S.C.
Sat., Apr. 11 Coker W, 3-1 Final
  Bristol, Tenn.
Sat., Apr. 18 at No. 4 Limestone % L, 3-2 Final
  Gaffney, S.C. - Conference Carolinas Quarterfinal
Thu., Jan. 07 at #7 Hawai'i L, 3-0 Final
  Honolulu, Hawai'i - Outrigger Resorts Invitational
Fri., Jan. 08 vs. #8 Lewis L, 3-0 Final
  Honolulu, Hawai'i - Outrigger Resorts Invitational
Sun., Jan. 10 vs. Harvard L, 3-0 Final
  Honolulu, Hawai'i - Outrigger Resorts Invitational
Fri., Jan. 15 Emmanuel (Ga.) * L, 3-2 Final
  Bristol, Tenn.
Wed., Jan. 27 at Lees-McRae * W, 3-0 Final
  Banner Elk, N.C.
Fri., Jan. 29 vs. St. Andrews W, 3-0 Final
  Belmont, N.C.
  at Belmont Abbey * L, 3-0 Final
  Belmont, N.C.
Thu., Feb. 04 at North Greenville * L, 3-2 Final
  Tigerville, S.C.
Fri., Feb. 12 Alderson Broaddus W, 3-0 Final
  Bristol, Tenn.
Tue., Feb. 16 Pfeiffer * 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Fri., Feb. 19 at Barton * 7:00 PM
  Wilson, N.C.
Sat., Feb. 20 at Mount Olive * 2:00 PM
  Mount Olive, N.C.
Tue., Feb. 23 North Greenville * 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Wed., Feb. 24 at Limestone * 7:00 PM
  Gaffney, S.C. - from 2/9
Fri., Feb. 26 Marymount (Va.) 8:00 PM
  Bristol, Tenn.
Tue., Mar. 01 at Erskine * 7:00 PM
  Due West, S.C.
Fri., Mar. 04 at Emmanuel (Ga.) * 7:00 PM
  Franklin Springs, Ga.
Mon., Mar. 07 vs. Belmont Abbey * 9:00 AM
  Lexington, Ky.
  vs. Graceland 2:00 PM
  Lexington, Ky.
Tue., Mar. 08 vs. Alderson Broaddus 11:30 AM
  Lexington, Ky.
  vs. Quincy 3:30 PM
  Lexington, Ky.
Sat., Mar. 12 at Saint Francis (Pa.) 7:00 PM
  Loretta, Pa.
Thu., Mar. 17 McKendree 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Fri., Mar. 18 George Mason 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Tue., Mar. 22 Limestone 6:00 PM
  Bristol, Tenn.
Thu., Mar. 24 at Pfeiffer * 7:00 PM
  Misenheimer, N.C.
Sat., Mar. 26 East. Mennonite 2:00 PM
  Bristol, Tenn. - from 1/22
Wed., Mar. 30 Lees-McRae * 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Sat., Apr. 02 Coker 4:00 PM
  Bristol, Tenn.
Tue., Apr. 05 Erskine 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Fri., Apr. 08 Barton * 7:00 PM
  Bristol, Tenn.
Sat., Apr. 09 Mount Olive * 11:00 AM
  Bristol, Tenn.
Sat., Apr. 16 at Conference Carolinas Quarterfinals TBA
  at higher seed
Fri., Apr. 22 at Conference Carolinas Semifinals TBA
  at highest remaining seed
Sat., Apr. 23 at Conference Carolinas Finals TBA
  at highest remaining seed
* Conference
% Postseason
Bold: Home event