Licensed to Network Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/19/2013 09:02 PM
       2013 Conference Carolinas Championships - 4/19/2013 to 4/20/2013        
                              Lees-McRae College                               
                            4/19/2013 to 4/20/2013                             
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Squire, Nikia                Queens (N.C.           12.20      12.29Q  NWI  1 
  2 Kittrell, Breyuana           Barton                 12.55      12.48Q  NWI  3 
  3 Dollard, Quintella           North Greenv           12.43      12.63Q  NWI  2 
  4 Poindexter, Iesha            Lees-McRae             12.56      12.74q  NWI  3 
  5 Brewton, Lanneickia          King                              12.79q  NWI  1 
  6 Brown, Aerostata             Mount Olive            13.06      12.85q  NWI  3 
  7 Smith, Lauren                Belmont Abbe           12.87      12.87q  NWI  1 
  8 Robinson, Alexis             King                   12.70      12.88q  NWI  2 
  9 Nelson, Tia                  King                   12.88      12.98   NWI  2 
 10 Farrior, Ranese              Mount Olive            12.77      13.00   NWI  1 
 11 Nelson, Timisty              North Greenv           12.90      13.19   NWI  3 
 12 McEnaney, Jessica            Lees-McRae             13.40      13.32   NWI  1 
 13 Monday, Sarah                Lees-McRae             13.50      13.44   NWI  2 
 14 Stewart, Stephanie           Barton                 13.37      13.64   NWI  1 
 15 Lowe, Auburn                 Lees-McRae             13.85      13.68   NWI  3 
 16 Ward, Alexis                 Limestone                         13.88   NWI  1 
 17 Suggs, Keosmond              Barton                 14.63      14.51   NWI  2 
 18 Thompson, Miesha             Lees-McRae             14.53      14.84   NWI  3 
 -- Anderson, Ciara              North Greenv           13.14         FS   NWI  2 
 
Women 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 Squire, Nikia                Queens (N.C.                      25.42Q  NWI  4 
  2 Kittrell, Breyuana           Barton                 25.52      25.76Q  NWI  1 
  3 Brewton, Lanneickia          King                   26.11      26.19Q  NWI  3 
  4 Campbell, Avis               Limestone              26.07      26.30Q  NWI  2 
  5 Westbrook, Atlanta           King                   26.27      26.23q  NWI  4 
  6 Poindexter, Iesha            Lees-McRae             26.98      26.27q  NWI  4 
  7 Robinson, Alexis             King                   26.34      26.34q  NWI  3 
  8 Nelson, Tia                  King                   26.78      26.63q  NWI  4 
  9 Smith, Lauren                Belmont Abbe           26.49      26.73   NWI  1 
 10 Blackwell, Taylor            Queens (N.C.           26.54      26.74   NWI  2 
 11 Nelson, Timisty              North Greenv           26.46      26.81   NWI  2 
 12 Dollard, Quintella           North Greenv           26.19      27.02   NWI  4 
 13 Taylor, Jasmine              Mount Olive            26.66      27.53   NWI  3 
 14 Sampson, Becky               Limestone              27.28      27.59   NWI  1 
 15 Jones, Kanesha               Mount Olive            28.16      27.89   NWI  4 
 16 Lanham, Lauren               Limestone              28.23      27.94   NWI  3 
 17 Simmons, Brionna             Mount Olive                       28.02   NWI  4 
 18 Ward, Alexis                 Limestone              27.74      28.12   NWI  2 
 19 Young, Tikycia               Barton                 27.17      28.16   NWI  3 
 20 Jansen, Ashley               Mount Olive            27.63      28.23   NWI  1 
 21 McEnaney, Jessica            Lees-McRae             27.89      28.33   NWI  3 
 22 Monday, Sarah                Lees-McRae             28.16      28.49   NWI  4 
 23 Stewart, Stephanie           Barton                 28.29      28.50   NWI  2 
 24 Paige, Andreina              Limestone              27.19      28.68   NWI  2 
 25 Spence, Dorna                Mount Olive            28.67      28.71   NWI  1 
 26 Lowe, Auburn                 Lees-McRae             29.06      28.85   NWI  1 
 27 Carter, Kierra               Queens (N.C.           30.11      30.70   NWI  2 
 28 Suggs, Keosmond              Barton                 31.17      31.69   NWI  3 
 29 Shaw, Ambria                 North Greenv           26.53      38.16   NWI  1 
 
Women 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Crisci, Brien                Belmont Abbe           58.84      59.19Q  2 
  2 Westbrook, Atlanta           King                   59.53      59.45Q  3 
  3 Campbell, Avis               Limestone              58.78      59.62Q  1 
  4 Ruth, Ashley                 King                 1:00.35      59.98q  2 
  5 Shaw, Ambria                 North Greenv         1:00.70    1:00.95q  1 
  6 Stewart, Maya                Limestone            1:01.22    1:01.70q  2 
  7 Taylor, Jasmine              Mount Olive          1:00.50    1:01.75q  1 
  8 Altieri, Jenny               Limestone            1:00.10    1:01.97q  3 
  9 Simmons, Brionna             Mount Olive          1:03.39    1:02.73   1 
 10 Pearsall, Angel              Barton               1:02.83    1:02.87   2 
 11 Young, Tikycia               Barton               1:01.22    1:03.21   3 
 12 Ward, Alexis                 Limestone            1:02.45    1:04.34   3 
 13 delts, georgia               North Greenv         1:05.45    1:04.48   2 
 14 Blackwell, Taylor            Queens (N.C.         1:04.13    1:04.55   2 
 15 Jansen, Ashley               Mount Olive          1:03.08    1:05.58   1 
 16 Lanham, Lauren               Limestone            1:04.28    1:05.79   3 
 17 Spence, Dorna                Mount Olive          1:04.91    1:05.94   3 
 
Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Hewitt, Kimone               Queens (N.C.         2:09.15    2:29.70Q 
  2 Barbour, Cimone              Barton               2:26.22    2:30.77Q 
  3 Griffith, Carly              King                 2:24.85    2:34.68Q 
  4 Thomas, April                King                 2:29.18    2:31.04Q 
  5 Maxy, Wislande               Mount Olive          2:32.08    2:32.17Q 
  6 Skinner, Ericka              Barton               2:27.21    2:35.49Q 
  7 Lawson, Brittany             Limestone            2:29.89    2:31.90q 
  8 Mosby, Brianna               Belmont Abbe         2:34.13    2:37.41q 
  9 Bucek, Megan                 Mount Olive                     2:37.56  
 10 Bernard, Hannah              Belmont Abbe         2:39.76    2:41.55  
 11 Overholt, Mallory            Lees-McRae           2:49.30    2:44.80  
 12 Temple, Kelsey               Belmont Abbe         2:44.77    2:45.09  
 13 Pearsall, Angel              Barton               2:39.30    2:50.10  
 14 Howard, Kaitlin              Belmont Abbe         2:52.35    2:50.66  
 15 Boyd, Felicia                Limestone            2:43.25    2:54.08  
 16 Phillips, Miranda            Queens (N.C.         2:55.07    2:56.63  
 17 Faraj-Musleh, Gabry          Belmont Abbe         2:58.18    2:59.81  
 
Women 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Skinner, Ericka              Barton               4:55.62    5:15.89Q 
  2 Hewitt, Kimone               Queens (N.C.         4:33.62    5:32.77Q 
  3 Thompson, Amber              Mount Olive          5:00.40    5:33.40Q 
  4 Schmitz, Lucy                Belmont Abbe         4:43.68    5:34.16Q 
  5 Bucek, Megan                 Mount Olive          5:08.86    5:34.28Q 
  6 Parker, Eliza                King                 5:05.17    5:41.88Q 
  7 Craven, Ally                 Belmont Abbe         5:05.42    5:47.05Q 
  8 Yoho, Lauren                 Barton               5:25.64    5:47.70Q 
  9 Roca, Andrea                 Barton               5:55.31    5:53.50q 
 10 schmidt, corinne             North Greenv         5:34.74    5:54.90q 
 11 Lackey, Michelle             Limestone            5:50.77    5:56.83q 
 12 Montgomery, Emily            Limestone            5:39.05    6:03.16q 
 13 Buckley, Jessica             Limestone            5:53.69    6:16.62  
 
Women 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Guerra, Andrea               Queens (N.C.                   38:09.50   10   
  2 Sokol, Kendra                King                           38:26.61    8   
  3 Ferrell, Evan                King                           38:28.39    6   
  4 Gadea, Alex                  Limestone                      39:07.01    4   
  5 Long, Chelsea                Mount Olive         39:44.82   39:20.64    2   
  6 Timboni, Mathilde            Queens (N.C.                   40:30.92    1   
  7 Petro, Clarissa              Mount Olive                    41:08.47  
  8 White, Bethany               Queens (N.C.                   45:03.58  
  9 Jordan, Christina            Mount Olive         44:07.35   45:58.57  
 10 Shirley, Logan               Mount Olive                    48:21.18  
 
Women 100 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Sampson, Becky               Limestone              15.52      14.90Q  NWI  2 
  2 Ro, Mystique                 Queens (N.C.           15.50      15.41Q  NWI  1 
  3 Sellers, Ashton              Limestone              15.99      15.43q  NWI  1 
  4 Paige, Andreina              Limestone              15.67      15.52q  NWI  2 
  5 Taylor, Jasmine              Mount Olive            16.20      15.66q  NWI  2 
  6 Thorton, Meagan              Lees-McRae             16.20      15.93q  NWI  1 
  7 Martelly, Saralee            Belmont Abbe           16.28      16.44q  NWI  2 
  8 Paige, Andreini              Limestone              16.63      16.54q  NWI  2 
  9 Pridgen, Leondra             Belmont Abbe           16.41      16.60   NWI  1 
 10 Matthews, Qwaneshia          Limestone              16.32      16.73   NWI  1 
 11 Thompson, Miesha             Lees-McRae             17.99      18.41   NWI  2 
 12 Dobbs, Darian                Mount Olive            19.29      19.64   NWI  1 
 
Women 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Ro, Mystique                 Queens (N.C.         1:06.93    1:06.58Q  1 
  2 Robinson, Alexandria         Barton               1:05.64    1:07.51Q  2 
  3 Altieri, Jenny               Limestone            1:04.56    1:07.54q  1 
  4 Paige, Andreini              Limestone            1:05.72    1:09.03q  2 
  5 Burchfield, Shelbie          King                 1:08.94    1:09.34q  2 
  6 Thorton, Meagan              Lees-McRae           1:06.24    1:09.51q  1 
  7 Todt, Callie                 King                 1:09.51    1:09.72q  2 
  8 Pridgen, Leondra             Belmont Abbe         1:08.71    1:11.14q  1 
  9 Taylor, Jasmine              Mount Olive          1:07.12    1:11.20   1 
 10 Paige, Andreina              Limestone            1:07.09    1:11.25   2 
 11 Matthews, Qwaneshia          Limestone            1:07.10    1:11.86   2 
 12 Brown, Gillian               Belmont Abbe         1:17.94    1:20.45   1 
 13 Dobbs, Darian                Mount Olive          1:31.92    1:31.21   1 
 
Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Curry, Kortnie               Lees-McRae             1.61m      1.55m   10   
  2 Mcrae, Persephanie           Lees-McRae             1.58m     J1.55m    8   
  3 fraser, shiobhan             North Greenv           1.55m      1.45m    6   
  4 Sampson, Becky               Limestone              1.44m      1.40m    4   
  5 Smith, Marissa               Limestone              1.49m     J1.40m    1.50
  5 Watson, Jamilah              Queens (N.C.           1.42m     J1.40m    1.50
  7 Farrior, Ranese              Mount Olive            1.46m      1.35m  
 -- Taylor, Jasmine              Mount Olive                          NH  
 -- Burchfield, Shelbie          King                   1.56m         NH  
 -- Dickey, Treyniqua            Limestone              1.39m         NH  
 
Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cleveland, Rachelle          Lees-McRae            36.05m     32.55m   10   
  2 Lind, Jo Jo                  Belmont Abbe          32.07m     30.78m    8   
  3 Henry, Maegan                King                  30.37m     30.28m    6   
  4 Harrison, Denise             Mount Olive                      28.22m    4   
  5 Daye, Onya                   Mount Olive           29.08m     26.62m    2   
  6 Ro, Mystique                 Queens (N.C.          29.92m     26.40m    1   
  7 Moorhead, Taryn              Lees-McRae                       23.96m  
  8 Miller, Genay                Lees-McRae            22.29m     23.75m  
  9 Frazier, Kayla               Lees-McRae            24.63m     22.77m  
 10 Wade, SaDee                  Limestone             26.00m     22.60m  
 11 Bruno, Mary Ann              Limestone             24.85m     22.10m  
 12 Rocha, Talita                Mount Olive           23.63m     21.58m  
 13 Grimes, Charity              Mount Olive           26.05m     19.88m  
 -- Brown, Jaynell               Mount Olive           27.24m       FOUL  
 
Men 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 martino, freddie             North Greenv           11.06      10.87Q  NWI  2 
  2 Beasley, Luke                Limestone              10.86      10.87Q  NWI  1 
  3 Taylor, Lamonte              Mount Olive            11.08      11.08q  NWI  1 
  4 Wannamaker, Devin            North Greenv           11.95      11.20q  NWI  1 
  5 Foster, Tim                  Limestone              11.14      11.26q  NWI  1 
  6 Warren, Reggie               King                   11.00      11.32q  NWI  2 
  7 Bullock, JaQuan              Limestone              11.24      11.33q  NWI  2 
  8 Jones, Eric                  Mount Olive            11.38      11.42q  NWI  2 
  9 Greene, Marquis              Limestone              11.37      11.54   NWI  2 
 10 Highsmith, Razhede           Lees-McRae             11.25      11.70   NWI  1 
 11 Werner, Frank                Queens (N.C.           11.17      11.72   NWI  2 
 12 Diaz Riveria, Christophe     Limestone                         11.81   NWI  2 
 13 Burton, Travis               Lees-McRae             11.66      12.07   NWI  1 
 
Men 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
  1 martino, freddie             North Greenv           22.08      22.04Q  NWI  2 
  2 Warren, Reggie               King                   22.25      22.09Q  NWI  3 
  3 Newring, Justin              King                   21.78      22.31Q  NWI  1 
  4 Beasley, Luke                Limestone              22.50      22.13q  NWI  2 
  5 Tippens, Jordan              King                              22.39q  NWI  2 
  6 Griffin, Jeremy              Limestone              22.09      22.46q  NWI  3 
  7 Taylor, Lamonte              Mount Olive            22.52      22.50q  NWI  3 
  8 Edgecombe, Alson             King                   22.48      22.66q  NWI  1 
  9 Watts, Mark                  North Greenv           22.34      22.75   NWI  2 
 10 Lewis, Zach                  Queens (N.C.           22.71      22.80   NWI  3 
 11 Foster, Tim                  Limestone              22.97      22.90   NWI  1 
 12 Stanley, Brandon             Limestone              22.89      23.26   NWI  2 
 13 Louis, Steph-Yves            Belmont Abbe           23.66      23.33   NWI  1 
 14 Hampton, Stedmond            Mount Olive            23.34      23.42   NWI  3 
 15 Nelson, Anthony              Barton                 22.41      23.48   NWI  1 
 16 Samuel, Jazz                 Belmont Abbe           24.07      23.55   NWI  3 
 17 Diaz Riveria, Christophe     Limestone              24.47      23.58   NWI  3 
 18 Highsmith, Razhede           Lees-McRae             23.09      23.58   NWI  2 
 19 Gibson, Jarret               Lees-McRae             23.43      23.69   NWI  2 
 20 Gardner, Darrius             Belmont Abbe           23.58      24.04   NWI  1 
 21 Brown, Shonterio             Mount Olive            23.19      24.25   NWI  3 
 22 Scott, Davnte                Lees-McRae             23.83      24.34   NWI  2 
 
Men 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Griffin, Jeremy              Limestone              48.45      49.57Q  2 
  2 Watts, Mark                  North Greenv           47.74      49.79Q  1 
  3 Warren, Reggie               King                   49.45      50.39Q  3 
  4 Forbes, Wendell              Limestone                         50.14q  1 
  5 Newring, Justin              King                   49.56      50.34q  2 
  6 Tippens, Jordan              King                   50.26      50.35q  2 
  7 Harned, Ian                  Lees-McRae             50.88      50.40q  2 
  8 Edgecombe, Alson             King                   51.21      50.66q  1 
  9 Lewis, Zach                  Queens (N.C.           50.24      50.89   1 
 10 Nelson, Anthony              Barton                 49.61      51.57   1 
 11 Henderson, Caleb             Mount Olive            49.13      51.60   3 
 12 Stanley, Brandon             Limestone              50.78      52.22   3 
 13 Williams, Jonathan           North Greenv           50.49      52.33   3 
 14 Thierfielder, Joe            Belmont Abbe           51.88      52.44   1 
 15 Louis, Steph-Yves            Belmont Abbe           52.17      53.52   3 
 16 Gibson, Jarret               Lees-McRae             52.20      53.53   3 
 17 Hampton, Stedmond            Mount Olive            52.53      53.76   2 
 18 Scott, Davnte                Lees-McRae             54.16      55.29   1 
 
Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Wamer, Ravon                 North Greenv         1:57.12    2:02.62Q 
  2 Noe, Jordan                  King                 1:59.33    2:04.15Q 
  3 Perignon, Tristan            Limestone            1:54.34    2:04.81Q 
  4 Simms, Jacob                 North Greenv         1:55.18    2:02.65Q 
  5 Stewart, Dustin              Belmont Abbe         1:55.12    2:04.22Q 
  6 Collins, Dominic             Limestone                       2:05.04Q 
  7 Strutton, Daniel             Barton               2:02.25    2:02.69q 
  8 Diebel, Sebastian            Mount Olive          2:03.66    2:02.80q 
  9 Edmonds, Austin              Barton               1:59.41    2:05.48  
 10 Turner, Cameron              Mount Olive          2:01.39    2:05.97  
 11 Tobias, Gabriel              Lees-McRae           2:05.79    2:06.90  
 12 Aynu, Nebiyou                Limestone            2:07.89    2:08.28  
 13 Parker, Corey                Limestone                       2:09.48  
 14 Smith, Sidney                Belmont Abbe         2:09.48    2:16.54  
 15 Bertrand, Chris              Mount Olive          2:07.20    2:17.45  
 16 Perez, Cirilo                Mount Olive          2:10.91    2:21.03  
 17 Adams, Alex                  Limestone            2:12.76    2:23.33  
 
Men 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Davis, Michael               Lees-McRae           4:03.12    4:15.22Q 
  2 Kitagawa, Akiharu            Mount Olive          4:00.87    4:24.23Q 
  3 Nesbitt, Ahmad               North Greenv         4:03.09    4:15.68Q 
  4 Gill, Tim                    Belmont Abbe         4:07.34    4:24.24Q 
  5 Sgaglio, Cord                Limestone            3:59.88    4:15.86Q 
  6 Smith, Jordan                King                 4:11.51    4:24.27Q 
  7 Dunn, Tyler                  Lees-McRae           4:09.04    4:16.96Q 
  8 Stewart, Dustin              Belmont Abbe         4:04.54    4:24.36Q 
  9 Caulley, Ryan                Belmont Abbe         4:09.85    4:18.29q 
 10 Swiney, Brent                King                 4:00.55    4:24.75q 
 11 Turner, Cameron              Mount Olive          4:11.88    4:27.26q 
 12 MacPhail, Matthew            Lees-McRae           4:26.92    4:27.84q 
 13 Spicer, Frank                Belmont Abbe         4:21.39    4:27.95  
 14 Willett, Jordan              Mount Olive          4:17.70    4:30.85  
 15 Cherry, Mike                 Mount Olive          4:28.46    4:39.41  
 16 Meyer, Jordan                Lees-McRae           4:57.33    5:04.43  
 17 Runnells, Chris              Limestone            4:35.43    5:05.60  
 18 Castle, Matt                 Limestone            5:12.33    5:33.34  
 
Men 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lafond, Dylan                Mount Olive         30:29.62   33:26.54   10   
  2 Frantom, Spencer             King                           33:28.06    8   
  3 Townsend, Alex               Queens (N.C.        30:43.15   33:56.75    6   
  4 Morley, Brett                North Greenv                   34:02.82    4   
  5 Sturgill, Ronnie             Mount Olive         31:19.95   34:31.65    2   
  6 Munoz, Mike                  Mount Olive         31:29.86   34:50.00    1   
  7 Kurgat, Dickson              King                           35:01.85  
  8 Brown, Sean                  Mount Olive         33:05.06   36:09.60  
  9 Rogers, Michael              Belmont Abbe                   37:14.45  
 10 Dix, Taylor                  King                           38:04.58  
 11 Springston, Nick             Mount Olive         34:32.54   38:39.93  
 
Men 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Forbes, Wendell              Limestone              53.50      55.64Q  1 
  2 Tolliver, Travis             Limestone                         59.18Q  2 
  3 Watson, Christopher          Queens (N.C.           59.22      59.47q  1 
  4 steinert, kylan              North Greenv           56.39      59.97q  2 
  5 Wilson, David                Mount Olive            58.52    1:00.58q  2 
  6 Cotano Lezcano, Joaquim      Mount Olive          1:01.15    1:01.91q  2 
  7 Williams, Brandon            Lees-McRae                      1:02.79q  2 
  8 Burton, Travis               Lees-McRae             59.78    1:04.42q  1 
  9 Springston, Nick             Mount Olive          1:08.94    1:07.61   1 
 10 Menjares, Chris              Mount Olive          1:08.98    1:09.87   1 
 11 Darby, Trey                  Mount Olive          1:07.62    1:15.02   2 
 
Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Henry, Khalil                Limestone              2.00m      2.00m   10   
  2 Manning, Jordan              Limestone              2.10m      1.95m    8   
  3 watkins, jared               North Greenv           2.05m     J1.95m    6   
  4 Burton, Travis               Lees-McRae             1.90m      1.85m    4   
  5 Harris, Scottie              Mount Olive            1.86m      1.80m    2   
  6 Thierfielder, Joe            Belmont Abbe           1.84m     J1.80m    1   
 -- Floyd, Justin                Lees-McRae             1.75m         NH  
 -- Gardner, Darrius             Belmont Abbe           1.74m         NH  
 -- Henderson, Caleb             Mount Olive            1.98m         NH  
 
Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DiCrescenzo, Scott           Limestone             60.40m     56.60m   10   
  2 bishop, justin               North Greenv          44.75m     42.77m    8   
  3 Maxwell, Lance               Limestone             42.02m     41.60m    6   
  4 Stewart, Dustin              Belmont Abbe          47.96m     40.88m    4   
  5 Johnson, Christopher         Barton                43.58m     40.55m    2   
  6 Trask, Ryan                  Lees-McRae            43.59m     38.81m    1   
  7 Jackson, Sebastian           Mount Olive           41.05m     34.64m  
  8 Picket, Corbin               Lees-McRae            34.08m     33.28m  
  9 Ouzts, Westley               Limestone             36.20m     33.26m  
 10 MacAdam, Nick                Mount Olive                      31.24m  
 11 Radcliffe, Ross              Queens (N.C.          35.88m     30.75m  
 12 Chadwick, Dorian             Mount Olive           24.93m     22.97m  
 -- Baker, Mark                  King                  34.25m       FOUL  
 -- Sanchez, Steven              Limestone             37.82m       FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Lees-McRae                  28        2) King                       20   
    3) Queens (N.C.)               13.50     4) Limestone                   9.50
    5) Belmont Abbey                8        5) Mount Olive                 8   
    7) North Greenville             6                                           
 
                     Men - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Limestone                   34        2) North Greenville           18   
    3) Mount Olive                 15        4) King                        8   
    5) Queens (N.C.)                6        6) Lees-McRae                  5   
    6) Belmont Abbey                5        8) Barton                      2